آموزش موسیقی دهلوی

در استان قزوین به دنیا آمد. از ۷ سالگی آواز را به صورت تقلیدی(از راه شنیدن آثار اساتید، قدما و آثار موجود در بازار) زیر نظر مادر خود، که دبیر دوران ابتدایی وی نیز بود، آغاز کرد. با شرکت کردن در مسابقات مختلف مدارس و استانی به کسب مقام هایی در زمینه ی سرود و … نائل آمد و بعدها جهت کسب دقیق مبانی هنری و ظرایف آوازی، یعنی در همان دوران نوجوانی به محضر استاد میرزا علی اکبر خرم قزوینی راه یافت و تا کنون نیز از هم نشینی این استاد فرهیخته بهره می برد. بعد از کسب مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هنر، در رشته موسیقی وارد دانشگاه شد و موفق به اخذ مدرک کارشناسی نوازندگی ساز ایرانی در سال ۹۰ از دانشگاه هنر شیراز گردید. هم زمان در کنار اشتغال به تحصیل کنسرت ها و اجراهایی را در شهرهای شیراز (تالار حافظ، تالار احسان)، بوانات، سعادتشهر، دانشگاه هنر و دانشکده معماری شیراز و دانشگاه آزاد صدا را با همراهی گروه سایه به سرپذستی جمال بردبار و … به روی صحنه برد. ایشان در کنار تحصیل ه تدریس در آموزشگاه های شهر شیراز نیز مشغول بود. بعد از اتمام تحصیل در سال ۹۰ به خدمت سربازی اعزام و در موزیک نیروی زمینی ارتش خدمت را به پایان برد. بعد از این دوران وی برای بسط فعالیت های هنری خویش در تهران و شهر های دیگر اجراهایی را با همراهی گروه های متعددی بر پا کرد. از جمله اجرا در بوشهر، اصفهان، شیراز، تهران، و در سال ۹۲ به همراه گروه گردانیه به سرپرستی امیر ذاکر. در همان سال آشنایی با هنرمند وارسته، سرکار خانم سوسن اصلانی(دهلوی) دور جدیدی را رقم زد که این همکاری تا کنون نیز ادامه دارد.
به گفته بسیاری از هنرمندان از جمله سرکار خانم سوسن اصلانی(دهلوی) صدای گیرا، پر طنین و زیبای محمود باقری و اجراهای متعدد و کثیر گروه خجسته به سرپرستی و آهنگسازی سوسن اصلانی(دهلوی)، نظر اهل فن را بیش از پیش به خود جلب کرده و از جمله این اجرا ها: در موزه موسیقی، رونمایی از کتاب(هارمونی جامع کاربردی) اثر کامبیز روشن روان - خانه موسیقی ۷/۷ /۹۳ - انجمن ادبی گلستان سعدی(۲/۶/۹۳)، (۵/۱۱/۹۳) و (۴/۵/۹۴) - اجرای اخیر (۸/۷/۹۴) در فرهنگسرای ارسباران در پاسداشت زحمات و یاد بود استاد فرامرز پایور
ضبط اثری بانام پاییز از کارهای انجام شده توسط محمود باقری و خلاقیت هنری و آهنگسازی خانم سوسن اصلانی و شعر عباس سجادی است. محمود باقری الموتی طی دوران تحصیل از مححضر اساتید مختلفی کسب فیض کرد. از جمله استادان: مصطفی کمال پورتراب، کیوان ساکت، محمدرضا آذین، صمد عبدی، حشمت عطایی و … وی در حال حاضر به تحصیل، تحقیق و تدریس در آموزشگاه های تهران، قزوین و …. اشتغال داشته و در آینده ای نزدیک آثار زیبایی را هچون گذشته از وی به همراه گروه خجسته خواهید دید و شنید.

محمود باقری الموتی / آواز ایرانی

آپارات

تلگرام

اینستاگرام

44479102 - 44403857 - 44895963 - 44895893

تهران ، پونک ، بلوار میرزابابابی ، پلاک 82 ، جنب بانک رفاه ، طبقه 1

کليه حقوق اين سايت برای آموزشگاه موسیقی یسناگاه محفوظ می باشد       طراحی و توسعه : وب سایت لند پلاس